Skip to main content


Gościni: Karolina Rak W marcu zmarła Nawal El Saadawi, najsłynniejsza i ostatnia z arabskich feministek, których walka o prawa kobiet przypadła na okres rewolucji seksualnej. Co zostało z ich spuścizny i z jakimi wyzwaniami zmaga się nowe pokolenie działaczek, w tym tych, które inspirację czerpią z Islamu, odmawiając nazywania się feministkami? O emancypacji w świecie […]


Gość: Lech Nijakowski Na początku maja izba niższa francuskiego parlamentu przegłosowała karanie więzieniem ekobójstwa. Równocześnie niektóre państwa oraz organizacje pozarządowe chcą, by taka zbrodnia stała się nową podstawą do ścigania dla Międzynarodowego Trybunału Karnego. Ale czym ona w ogóle jest? O ekobójstwie opowiada prof. Lech Nijakowski z Wydziału Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Nagranie jest już także […]


@Kanako
All I can think about is how incredibly stupid this is to do.

They flip with a moment’s notice, and suddenly you’re underneath them.

RT @NatureVSCO@twitter.com

Newfoundland and Labrador, Canada 🇨🇦
via: mblockk

🐦🔗: https://twitter.com/NatureVSCO/status/1396212036628013059
Obrazek/zdjęcie
Obrazek/zdjęcie
@


RyanAir flight forcibly diverted to Minsk where a dissident journalist got arrested.


It’s now being reported that the Ryanair crew didn’t buy the story about the bomb threat, and was intercepted and forced down by a Belarusian fighter jet.

https://onemileatatime.com/ryanair-belarus-flight-diversion/


https://www.eff.org/deeplinks/2021/05/fighting-disciplinary-technologies


Gościni: Ola Synowiec W 500-lecie upadku azteckiego imperium, grupa zapatystów wypłynęła łodzią z Meksyku do Hiszpanii w symbolicznej „odwróconej konkwiście”. Dawniej takie akcje PR-owe były chlebem powszednim ruchu, który inspirował alterglobalistów z całego świata, ale równo dwie dekady temu jego liderki i liderzy zdecydowali skupieniu się na sobie. Co od tamtej pory osiągnęli? O zapatystach […]


Mauritius kojarzy się z wakacjami, ale dla jego mieszkańców rzeczywistość jest daleka od rajskiej: rząd wsadza ich do aresztu za złośliwe memy, a teraz chce mieć całkowity dostęp do ich prywatnych danych cyfrowych. 🙏 To wideo powstało dzięki wsparciu widzów w serwisie Patronite​​ 🙏
Państwo jest państwem jest państwem.


Kiedy słyszę "tolerancja", otwiera mi się nóż w kieszeni.Zaczynam stopniową przeprowadzkę na Hubzillę.
Beginning gradually moving to Hubzilla.

https://hub.tepewu.pl/profile/petros
Petros Kanenas Outis Polonos
Petros Kanenas Outis Polonos
petros@hub.tepewu.pl
Petros Kanenas Outis Polonos

Petros Kanenas Outis Polonos - petros@hub.tepewu.plDziś wypada dokładnie 10 lat, od kiedy tysiące młodych Hiszpanów zaczęło okupować place w kilkudziesięciu miastach kraju i domagać się radykalnej zmiany systemu. Rewolucja się w końcu nie ziściła, ale na jej fali scenę polityczną wywróciły do góry nogami trzy nowe partie. Co ich losy mówią o dzisiejszej Hiszpanii? 🎶 W nagraniu wykorzystałem fragment utworu: […]


Private mapping based on OpenStreetMap


There used to be some online services where one could define a "private" layer projected over Openstreetmap general layer. I used to test them few years ago and of course didn't bookmark them.
Anyone help me please to find them (or their equivalent)?

#OpenStreetMap #mapping

reshared this.


WikiArbor aka WikiDrzewia


I am now preparing a proof-of-concept installation for communities who want to monitor trees in their area.
The direct need that made me work on it is the situation now common in Poland, where local authorities, together with developers, cut down an enormous number of trees without or clearly against the consent of local communities.

All hints and helping hands/minds welcome.

#trees #protection #community #federated #power

More: https://lemmy.ml/post/63657
@Kuba Orlik
1. Dane wprowadzane przez lokalna społeczność pozostają pod fizyczną kontrolą społeczności -- tak samo, jak np. posty na **lokalnej** instancji mastodona.
W projekcie jest to realizowane poprzez sprzętowy "społecznościowy węzeł danych", oczywiście z zachowaniem backupów i mozliwością mirrorowania w dowolnym miejscu sieci.

2. Single point of failure:
The Openstreetmap Foundation is incorporated as a company limited by guarantee, registered in England and Wales at the UK Companies House.
Company Registration Number: 05912761
Address of Registered Office: Openstreetmap Foundation, St John’s Innovation Centre, Cowley Road, Cambridge, CB4 0WS, United Kingdom .

Wrażliwy na ataki polityczne, prawne, administracyjne i niejawne operacje służb.

W momencie, kiedy dane źródłowe przechowywane są w rozproszonych społecznościach, konieczna byłaby seria ataków na każdą gminę/organizację z osobna. Podnosi to znacznie koszty takiego ataku. A jednocześnie społeczności, których nie zaatakowano, nadal korzystają z pełnej funkcjonalności na swoim terenie.

3. Idę sobie parkiem i widzę moje ulubione drzewo nagle pomalowane pomarańczowym sprayem. Wyciągam smartfon, loguję się na stronę tego drzewa i wysyłam zdjęcie z ewentualnym komentarzem głosowym. Trafia ono do skrzynki moderatorskiej węzła, gdzie podejmowane są działania zgodnie z procedurą.
@
This entry was edited (5 months ago)
@MiKlo:~/citizen4.eu$ @Kuba Orlik
1. No właśnie.
2. Nie odniosłeś sie do tego typu ataków, jakie opisałem.
3. Wszystko można zrobić we wszystkim, tylko po co. https://en.wikipedia.org/wiki/IP_over_Avian_Carriers

Wydaje mi się, że ta dyskusja nie ma sensu. Tak jak na początku miałem do OSM stosunek neutralny, tak teraz czuje się coraz bardziej naciskany, żeby przyjąć jedyną słuszną drogę, a "argumenty" robią się coraz bardziej fikołkowe.
Proponuję zakończyć na tym etapie. Za jakiś miesiąc będę znów w stanie myśleć o używaniu OSM bez awersji i wtedy mogę wrócić do tematu, już bez osoby dyszącej mi nad uchem.
@ @


Gość: Maciej Grzenkowicz Na świecie działa kilka tysięcy organizacji, których założyciele twierdzą, że są one nowo powstałymi państwami. Większość to żart, ale przynajmniej kilkadziesiąt z nich naprawdę stara się o taki status – czasami mając do tego trudne do zignorowania podstawy. O mikronacjach opowiada Maciej Grzenkowicz, redaktor radia Nowy Świat i autor książki „Tycipaństwa. Księżniczki, […]


Make ICT Fair!


Ku mojemu (przyjemnemu) zaskoczeniu okazuje się, że mój ulubiony periodyk paraanarchistyczny zajmuje się też problemem sprawiedliwości w technologii. Jeszcze nie przeczytałem, ale już zapraszam.
https://monde-diplomatique.pl/make-ict-fair/
#makeICTfair
This entry was edited (5 months ago)

This website uses cookies to recognize revisiting and logged in users. You accept the usage of these cookies by continue browsing this website.