Skip to main content


Temat larpy....


Przeczytaj wstęp fabularny larpa – są to krótkie teksty zamieszczone w zapowiedziach gry.
Dowiedz się w jakim settingu, świecie i realiach będzie tworzona gra (przeważnie jest to zamieszczone obok wstępu fabularnego).
Skontaktuj się z organizatorami larpa i zgłoś swoje uczestnictwo. Możesz też ich poinformować, że jesteś początkującym graczem – pomorze im to dobrać odpowiednią postać dla ciebie. Kontakt drogą mailową jest najczęstszą formą.
Jak dowiesz się jaką zagrasz postać (koniecznie proś organizatorów by cię o tym poinformowali), rozpocznij przygotowanie stroju.
Zapoznaj się z settingiem, światem i realiami gry (jeśli jest to możliwe). W przypadku światów autorskich organizatorzy wprowadzą was w realia przez grą lub podadzą linki do stosownych materiałów.
Znając postać, w którą się wcielisz podczas gry zastanów się jak ją odegrasz. (Zobacz pytanie: Jak przygotować się do roli?).


Bardzo mnie dziś impreza zabolała, chociaż to partner brał udział a ja tylko obserwowałam. Poczułam się tak jakbym nie była wolna. Godzę się na grę to godzę się na wszystko co tam jest, a tak nie jest. Chciałabym kiedyś larpy gry takie, że jak wchodzisz w grę to robisz to, co się serce mówi i to, że czujesz się wolny i czujesz się wolnym a nie tak, że jest gra i są wytyczne i to ci wolno, a to nie. Udawać, kłamać, oszukiwać itp., to jest podłe i dla mnie bardzo trudne. Tak samo jak wpędzić ludzi w bagno, albo żeby tacy ludzie mieli problemy to nie tędy droga dla mnie. Nie czułam dziś podczas imprezy swobody i odetchnienie i ogólnie. Czułam się przyduszana i zaganiana do kąta i traciłam powietrze....

Bardzo to przeżywam dziś i mam nadzieje, że za jakiś czas spojrzę na tego posta mocniejsza i umiejąca spojrzeć na to łatwiej....

This website uses cookies to recognize revisiting and logged in users. You accept the usage of these cookies by continue browsing this website.